TOPLULUK KURALLARI

Sadece Altın üyesi olan ve üye olmadan ziyaretini devam ettiren her kullanıcı bu kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.

 1. Kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olması zorunludur.
 2. Site içerisinde kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olması zorunludur.
 3. Kullanıcıların birbirlerine küfürlü,ırkçı ve cinsiyetçi yorumlar yapması kesinlikle yasaktır. Böyle durumlarda yorumlara ve yorum yapan kullanıcılara müdahale edilecektir.
 4. Kullanıcıların aynı zamanda bireylere, kurumlara ve topluluklara küçümseme,aşağılama,küçük düşürme, küfürlü ve argo içerikli ifadeler kullanması kesinlikle yasaktır. Bu tür yorumlarda bulunanların yorumlarının silinmesi ve üyeliklerinin iptal edilmesi hakkını Sadece Altın saklı tutmaktadır.
 5. Diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirip paylaşan, bu bilgileri kendi çıkarları doğrultusunda tehdit ve taciz unsurlarıyla birlikte kullanan ve diğer kullanıcıları rahatsız edici davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları,kullanıcı kurallarını yok saydığı gerekçesiyle  bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır.
 6. Her türlü hukuki merciye saygısızlık ve saldırganlık içeren yorumlar kesinlikle yasaktır. Yürürlükte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.
 7. Üye olmak isteyen kullanıcılar; dil,din,ırk ve siyasi olarak saldırganlık içermeyen bir kullanıcı adı seçmek zorundadır.
 8. Üye olan veya olmayan kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşmamaları önemle tavsiye olunur.Paylaşılan bilgilerden dolayı oluşabilecek güvenlik tehditlerinden ötürü Sadece Altın sorumlu tutulamaz.
 9. Ticari amaç güden,telif hakkı ve reklam içeren yorumlarda bulunan kullanıcıların yorumları Sadece Altın tarafından uyarı yapılmadan silinecektir.
 10. Spam mesaj atmak,spam yorumlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.Spam içeriği sağlayan kullanıcıların hesaplarının askıya alınma hakkını Sadece Altın gizli tutmaktadır.
 11. Kullanıcılarımızın yorum yaparken sade,anlaşılır ve imla kurallarına uygun bir dil kullanması önemle rica olunur.Bu duruma uymayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını Sadece Altın saklı tutmaktadır.
 12. Üyelerin birbirlerine yaptığı ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle durumda yorumlara müdahale edilecektir.
 13. Kullanıcılar tarafından gelen, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı içerik ve yorumları yayınlamama hakkını Sadece Altın saklı tutmaktadır.
 14. Üyelik Sözleşmesini ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer kullanıcıları sürekli takip eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları kapatılacaktır.
 15. Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmemektedir. Bu tür yorumların silinmesi, gerekli kişilere uyarı gönderilmesi ve/veya üyeliklerinin silinmesi hakkını Sadece Altın saklı tutmaktadır.
 16. Daha sağlıklı bir tartışma ortamının olması için yapılan yorumlarda üyelerin, diğer kullanıcıların inançlarına ve görüşlerine saygı göstermeleri zorunludur.
  Yorumlarda büyük harf kullanılmamalıdır.
 17. Site içerisindeki yorumlar Türkçe olmalıdır.
 18. Yapılan yorumlarda mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını Sadece Altın saklı tutmaktadır.
 19. Herhangi bir ticari amaç ya da telif hakkı içeren yorumlara izin verilmeyecektir.
 20. İnsanları kışkırtan, saldırgan bir kullanıcı adı seçilemez.
 21. İçeriğin konusunda sapmayarak yapılan yorumlar olası tartışmaların engellenmesine yardımcı olacaktır. Aksi takdirde yorumlarınız Sadece Altın’nun takdirine bağlı olarak silinebilir.
 22. Üyelerin kendi güvenlikleri açısından kişisel ve özel bilgilerini paylaşmaması gerekmektedir.
 23. Sadece Altın veya moderatör kararı hakkında yapılan saldırgan yorumların silinme olasılığı vardır.
 24. Sadece Altın çalışanlarına, hakaret ve küfür içeren özel mesaj atan kullanıcıların hesaplarını silme hakkını Sadece Altın saklı tutmaktadır.
 25. Spam mesajlar göndermek yasaktır. Aynı ve benzer mesajlar birden fazla kere gönderildiğinde de müdahale edilecektir.
 26. Yargı mercilerine saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan yorumlara müsamaha gösterilmez. Yürümekte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.

Saygılarımızla…