Piyasalarda "Reisi" Krizi Altın ve Gümüşte Yeni Rekorlar Geliyor

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazası sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili suikast iddiaları gündemdeyken, ekonomi piyasaları da bu olaydan etkilendi. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu olay sonrası altın, gümüş, dolar ve eurodaki gelişmeleri değerlendirdi.

Mayıs 21, 2024 - 11:51
 0  29
Piyasalarda "Reisi" Krizi Altın ve Gümüşte Yeni Rekorlar Geliyor

Ortadoğu'daki Kriz ve Ekonomi Piyasalarına Etkisi

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi, Suudi Arabistan Kralı'nın rahatsızlığı ve İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ateşkes konusundaki isteksizliğinin devam etmesi ons altını rekor seviyelere taşıdı. Jeopolitik gerilimlerin ekonomiye yansımaları merak konusu oldu.

İslam Memiş'ten Dolar, Euro, Altın ve Gümüş Değerlendirmesi

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, jeopolitik gerilimlerin piyasalarda tansiyonu artırdığını ancak bu tansiyonun tekrar sakinleştiğini belirtti. Memiş, yıl sonu itibarıyla gram altının 3000-3500 TL bandında, ons altının ise 3000 dolar seviyesinde olmasını beklediğini açıkladı.

Gümüş Altını Geride Bıraktı

İslam Memiş, yatırımcıların en çok gümüşten kazanç sağladığını belirterek, "Gümüş gram fiyatı altını tahtından etti. Gümüş, yılın ilk yarısında daha fazla kazandırdı. Gram fiyatı 33,60 kuruş seviyesine kadar yükseldi. Gümüşte kısa vadede bir gerileme bekliyoruz, ancak Temmuz ayı itibarıyla yükseliş trendine gireceğini tahmin ediyoruz," dedi. 

Ekonomi Piyasalarında Beklentiler

Ortadoğu'daki krizlerin ekonomi piyasalarına etkisi devam ederken, yatırımcıların dikkatli olması gerektiği vurgulanıyor. Altın ve gümüşteki dalgalanmalar, yatırım fırsatları ve riskleri beraberinde getiriyor.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow